Schronisko Wojtek noclegi Jelenia Góra

Witamy Państwa!

Latem, zimą w każdy czas SSM "Wojtek" zawsze wita Was.

        Jelenia Góra - miejscowość położona w północnej części Kotliny Jeleniogórskiej. Od zachodu otaczają miasto Góry Izerskie, od północy Góry Kaczawskie, od wschodu Rudawy Janowickie, a od południa Karkonosze z najwyższym szczytem Śnieżką (1603 m n.p.m.). 
Miasto jest głównym ośrodkiem komunikacyjno-usługowym dla turystów przybywających do kotliny i pobliskich ośrodków górskich. Jelenia Góra  graniczy bezpośrednio z Czechami, od granicy z Niemcami dzieli Jelenią Górę 70 km. Przez Jelenią Górę prowadzą drogi komunikacyjne do: Wiednia (429 km), Berlina (303 km) i Pragi (156 km). Walorem ofert noclegowych w Jeleniej Górze, a zwłaszcza naszego schroniska jest m.in. położenie, gdyż stanowi ono idealną bazę "wypadową" do pobliskich kurortów i atrakcji turystycznych:
Karpacz - 20 km
Kowary - 15 km
Ścięgny - 18 km 
Staniszów - 5 km
Świeradów Zdrój - 45 km
Szklarska Poręba - 25 km, Jakuszyce - 30 km
Wałbrzych (Zamek Książ) - 50 km

Schronisko położone jest w spokojnej dzielnicy domków jednorodzinnych na obrzeżach Jeleniej Góry, nieopodal drogi wylotowej do Karpacza. Obiekt znajduje się blisko drogi jezdnej, w niewielkiej odległości od trasy komunikacji miejskiej (autobus nr 1, 19), PKS oraz linii kolejowej (ok 3 km). 

Oferujemy 30 miejsc noclegowych w pokojach 6, 7 i 11-osobowych (łóżka piętrowe). Dysponujemy dobrze wyposażoną kuchnią samoobsługową, jadalnią, świetlicą z kominkiem oraz  telewizją satelitarną, biblioteczką, a także grillem. W schronisku dostępny jest Internet Wi-Fi.

URZĄDZENIA SANITARNE
Nowe łazienki, z bieżącą ciepłą i zimną wodą; toalety.
 
OTOCZENIE
W spokojnej dzielnicy domków jednorodzinnych niewielka, ogrodzona posesja z zagospodarowaną zielenią i ogrodem skalnym, ławki dla oczekujących i plac nadający się do parkowania samochodów osobowych (w przygotowaniu). W pobliżu ścieżka rowerowa (500 m), park miejski (1000 m), basen kryty (1000 m), basen miejski, siłownia, korty tenisowe (1100 m), las (1000 m), jazda konna (2 km), PKP (3 km), dworzec PKS (3 km), przystanek PKS ? przy drodze do Karpacza (1000 m), komunikacja miejska (autobus nr 1, 19 ? 500 m). 
 
WYŻYWIENIE
Śniadania, obiadokolacje i kolacje można przygotować z własnych produktów w kuchni samoobsługowej schroniska. Obiady, obiadokolacje oferuje zaprzyjaźniona restauracja w Jeleniej Górze (informacja w schronisku). Możliwy catering, pizza oraz inne dania dowożone na telefon.
 
OFERUJEMY 
Możliwość świadczenia usług przewodnickich (po wcześniejszym zgłoszeniu) oraz pomoc w zabezpieczeniu wyżywienia lub dostarczeniu pieczywa do schroniska. Ponadto w każdym przypadku życzliwość w sytuacjach, w których możemy pomóc.

 PROPOZYCJE INTERESUJĄCYCH JEDNODNIOWYCH WYCIECZEK PIESZYCH

Wycieczka pierwsza - Jelenia Góra Sobieszów - Zamek Chojnik - Przełęcz Żarska - Jelenia Góra Sobieszów.
Wycieczka druga - Jelenia Góra - Cieplice
Wycieczka trzecia - "Korona Sudetów"
Wycieczka czwarta - Jelenia Góra ? Stare Miasto
Wycieczka piąta - Jelenia Góra - Wzgórze Krzywoustego - Perła Zachodu - Siedlęcin(ognisko)

Cena za osobonocleg: od 50 zł do 500 zł + 30 zł jednorazowo komplet pościeli obowiązkowo.
 

www.schronisko-wojtek.pl
Serdecznie zapraszamy!